CZY PEELING BOLI?
Zadaniem peelingu jest przede wszystkim złuszczanie martwego naskórka i właściwe stymulowanie skóry do szybszej regeneracji. Jest on przeprowadzany za pomocą specjalnej mieszanki substancji chemicznych i najlepiej wykonywać go w renomowanych, profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.
KIEDY STOSUJE SIĘ PEELING?
Peeling może być stosowany jako kosmetyczny zabieg na twarz albo na ciało. Stosowany jest jako pojedynczy zabieg lub wstępny etap przygotowania skóry pod kolejne czynności kosmetyczne. Najpopularniejszymi zabiegami peelingującymi są te przeprowadzane w obrębie twarzy, szyi i dekoltu.
Na rynku kosmetycznym dostępnych jest kilka rodzajów peelingów, takich jak peelingi mechaniczne, enzymatyczne, goomage, chemiczne czy ziołowe. Ze względu na specyfikę działania, wyróżnia się peelingi powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie, które docierają do głębszych warstw skóry.
CZY STOSOWANIE PEELINGU JEST BEZPIECZNIE?
Prawidłowo przeprowadzony, właściwie dobranymi preparatami, peeling nie jest odczuwalny jako bolesny. W trakcie zabiegu może pojawić się uczucie szczypania, ściągnięcia skóry, jej naprężenia czy lekkiego pieczenia. Tego rodzaju odczucia pojawiają się najczęściej przy stosowaniu peelingów chemicznych i medycznych. Uczucia te bywają bardzo subiektywne i uzależnione są od rodzaju przeprowadzanego zabiegu oraz indywidualnej wrażliwości na ból i dyskomfort. Duże znaczenie ma również rodzaj cery, na którą oddziałuje peeling oraz dobrana dawka i skład zastosowanego preparatu. Dobór właściwej substancji i sam zabieg najlepiej jest powierzyć doświadczonemu kosmetologowi lub lekarzowi medycyny estetycznej, który zadba o bezpieczeństwo procesu oczyszczania i będzie wiedział, jak postępować, gdy wystąpią jakieś niepokojące objawy bólowe, np. zastosuje maść znieczulającą.